ester pavlu 02Česká mezzosopranistka Ester Pavlů absolvovala pražskou Akademii múzických umění HAMU u Heleny Kaupové. Poté zdokonalovala své umění v kurzech masterclass vedených Aprile Millo, Peterem Dvorským, Evou Randovou, Bojidarem Nikolovem, Gabrielou Beňačkovou či José Curou. V současnosti je vedena slovenským barytonistou Vladem Chmelem.

Několikrát se stala laureátkou mezinárodních pěveckých soutěží - Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Mezinárodní soutěže belcanta Vincenza Belliniho ve Francii; obdržela rovněž cenu Bena Blachuta s pozváním na Mezinárodní hudební festival ve švýcarském Gstaadu.

Svůj divadelní debut si Ester již odehrála a odzpívala jako Laura ve Webrově opeře Tři pintové, kterou uvedla Státní opera Praha v divadelní sezóně 2011/2012.

Z koncertních vystoupení stojí za zmínku role Staré ženy ve světové premiéře opery Bohuslava Martinů Čím lidé žijí, kterou dirigoval Jiří Bělohlávek a jež získala v roce 2015 nominaci v soutěži International Opera Award v sekci Znovuobjevené dílo. Nahrávka tohoto díla, jež vyšla v roce 2018, získala českou hudební cenu Anděl v kategorii klasické hudby v lednu 2019. Od roku 2013 do roku 2017 byla Ester stálou sólistkou festivalového provedení Mystérie de Noël v divadle Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii. V roce 2017 přijala pozvání italského dirigenta Marca Guidariniho a zazpívala italskému publiku v divadle Teatro Lirico v Cagliari Dvořákovy Biblické písně.

Z orchestrů Ester doposud vystupovala s Českou filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem, Filharmonií Bohuslava Martinů, Státní filharmonií Košice, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Plzeňskou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, italským Teatro Lirico di Cagliari či Maltskou filharmonií a kromě již zmíněných dirigentů spolupracovala s Marcem Cominem, Peterem Valentovičem, Heikem Mathiasem Forsterem, Waltrem Attanasim, Debashishem Chaudhurim, Pietari Inkinenem, Robertem Jindrou či Petrem Popelkou.

Na podzim roku 2019 Ester absolvovala koncertní turné po Velké Británii se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy s Mahlerovou symfonií č. 3 pod taktovkou Pietari Inkinena a debutovala v bulharské Sofii jako Popelka v Rossiniho Cenerentole, kterou si tamtéž zopakovala s velkým úspěchem i na podzim roku 2021. V prosinci 2021 Ester odletěla na pozvání Českého centra v New Yorku do USA na své první turné v Americe, které zahrnovalo pět koncertů pod názvem “Od Dvořáka k Martinů”. Hned po návratu stihla ještě v prosinci dvakrát zazářit jako Královna v opeře Švanda dudák v rakouském Grazu. 

 

V březnu 2022 se Ester po několika odkladech z důvodu pandemických opatření představí v pražském Národním divadle jako Carmen ve stejnojmenné opeře G. Bizeta. Národní divadlo v Praze ji v příští sezoně rovněž uvede jako Santuzzu v Mascagniho Sedláku kavalírovi.